מאמר

מגן דוד של דוד ברוך

סיפורו של תכשיט רוחני

18.11.2014 | ריתה בר


עם בוא חודש אפריל נופלת עלי רוח של עצבות וכאב לב בלתי מוסבר. לעיתים חשבתי שהדבר נובע מכל מיני זיכרונות מרים ולא נעימים שחוויתי בחודשי אפריל. השנה, הדבר לבש צורה מודגשת יותר ועל כן הרגשתי צורך לקנות לי קמע שיחזק אותי, כמו למשל ברכת הכוהנים. אך השנה ספציפית הרגשתי בתוכי כי הפעם אני צריכה משהו יותר חזק שיעלה את המורל שלי יותר.

באותו יום בקשתי מחברתי הטובה לנסוע לקריון. ראיתי את תליון ברכת הכוהנים, אך כל החנויות היו כבר סגורות כך שלא היה לנו את מי לשאול למחירו, על כן שבנו הביתה אלי.

אני לא ידעתי את נפשי מרוב צער וכאב לב. פתאום נזכרתי בלקוחה שלי ובתליון מגן הדוד שלה.

יום אחד היא הגיע להתייעצות ושמתי לב שהיא עונדת תליון של מגן דוד עשוי כסף ועליו צרובות ארבע אותיות בזהב: א.ה.ב.ה. מגן הדוד מיגנט אותי לתוכו כאילו נשאבתי לתוך התליון. לפתע ראיתי לעיני רוחי מלאכים מכונפים. אמרתי לה:
- "את יודעת, אני רואה בפנים בתוך השרשרת שלך מלאכים".

והיא עונה לי:
- "מה באמת?"

ופתאום, היא סובבה את תליון מגן הדוד שלה. מאחורי מגן הדוד היו צרובות בזהב האותיות: א.מ.ר.ג. היא הסבירה שאלו קיצורי שמותיהם של המלאכים אוריאל, מיכאל, רפאל וגבריאל.

אפילו אני נדהמתי מהפלא הנפלא הזה ומהסתכלות זו. ואז היא סיפרה את הסיפור הבא: היא ראתה את התליון על מישהי ונדלקה, ואותה מישהי סיפרה לה שהתליון נעשה ע"י איש קבלה אשר קיבל את זה בתקשור. שמו דוד ברוך.

דוד ברוך, איש הקבלה, חי במושב ליד צפת ששמו בירייה. הוא צורף את התליון תוך כדי טעינה רוחנית ייחודית לכל אדם, באופן אישי, ובנוסף טעינת התליון בשם אמו כך שהתליון הוא ייחודי לכל אדם ואדם. דוד ברוך מטעין את התליון בכוונה ובתפילה ובאנרגיה מיוחדת. לפני צריפת התליון, נוהג דוד ברוך לטבול ולהיטהר במעיין האר"י בצפת. רק לאחר הטבילה, פונה דוד ברוך למלאכת הצריפה.

אכן, כך הרגשתי את העוצמה של התליון המדהים בעוצמתו. החלטתי שאת התליון הזה אני קונה, כי זה מדבר אליי.

למחרת בבוקר התקשרתי ולאחר מאמצים הצלחתי ליצור קשר עם רעייתו של איש הקבלה. רעייתו ענתה לי. היא החלה לספר לי איך בן זוגה הקבליסט קיבל את הרעיון במדיטציה ובתקשור ומאז הוא צורף את התליונים האלה, אך הוא גם מייצר תכשיטים אחרים. לאחר שיחה של כשעה, רעייתו ציינה שבעלה אינו בבית וכשהוא יגיע הביתה הוא יתקשר אליי.

אכן כך היה. דוד ברוך התקשר אחרי הצהריים. גם הוא חזר על הסיפור של התקשור. מאוד נהניתי מהשיחה עמו ועם רעייתו. הזמנתי שלושה תליונים עם מגן דוד, אך את שלי ביקשתי שיכין לפני יום הולדתי שחל ב 29 אפריל 2000.

בשנה זו, יום הולדתי חל לפני חג הפסח. דוד ברוך אמר שהוא אינו עובד בחג אך בשבילי הוא יגנוב כמה שעות של עבודה והוא יעשה זאת לפני יום הולדתי. עוד דיברנו על תקשור והחלטתי לספר לו שגם אני מתקשרת. ברוך הראה התעניינות רבה ושאל אותי עם מי אני מתקשרת. אני השבתי שאני מתקשרת עם רבי שמעון בר יוחאי, הרשב"י. ואז, נשמע צליל התלהבות בקולו והוא אמר:
- "את מבורכת , מבורכת, מבורכת".

באותה השנייה, צלצל הטלפון הנייד שלי ומעבר לקו היה ידידי היקר שמעון חי, כאילו אישר "אני, רבי שמעון בר יוחאי, נמצא פה אתכם עכשיו". למשמע הדברים, ציין דוד ברוך: "את יודעת, להם יש דרך מיוחדת להופיע ולהראות נוכחות".

אכן היה מדהים.


.


.