מאמר

המילה מאכל

27.03.2014 | ריתה בר

הנוסחה לאיזון הגוף הפיסי, הנפשי, הרגשי, והמנטלי

באחד הימים עובר לתסכוליי, הסבל, הכאב והייסורים הרבים שעברתי מעודף משקלי הכבד, ביקשתי לתקשר עם הרמב"ם על עצמי. אני מתקשרת גם עם הרמב"ם שנים רבות, אך התיקשורים נעשו למען אנשים אחרים.

בפעם הראשונה הזו שביקשתי לתקשר למען עצמי. חשבתי שזה אולי הדבר האחרון שעדיין לא עשיתי.

הגעתי למשקל של 170 ק"ג, דבר שגרם לי לבעיות רפואיות קשות: שחיקת סחוסים, חסימה בכלי הדם הורידיים, כאבי גב קשים, התאבנות של חוליות הגב התחתונות, ותזוזות החוליות של עמוד השדרה שלי לחצו על העצב והכאבים היו כמעט בלתי נסבלים.

שום דיאטה לא עזרה לי וניסיתי כמעט את כולם.

לתדהמתי, נענה לי הרמב"ם, וביקש שאשב לי בנחת ליד שולחן. הוא ביקש ממני לארגן נייר וכלי כתיבה, להכתבה ארוכה.

עצמתי את עיניי, ואז התחיל הרמב"ם לתקשר איתי:

בקש שארשום את המילה מאכל ואמר שהמילה מאכל מכילה בתוכה את הנוסחה לכל מה שהגוף הפיסי, הנפשי והרגשי זקוקים לו כדי שנחיה באיזון, בבריאות, בהרמוניה עם היקום, בחיים טובים ובאריכות ימים.

מ - האות הראשונה של המילה מאכל: מה לאכול?
א - האות השנייה של המילה מאכל: איך לאכול?
כ - האות השלישית של המילה מאכל: כמה לאכול?
ל - האות הרביעית של המילה מאכל: למה לאכול?

מ – מה לאכול?

גוף האדם מורכב מכ- 75% מים, על כן המאכלים שהוא אוכל צריכים להכיל 75% מים. ומה הם המאכלים שמכילים מים? ירקות ופירות, על כן מה שאנחנו צריכים לאכול ולשים בצלחת שלנו יהיה 75% ירקות או פירות (בפירות צריכים לשים לב, להיזהר משום שהם מכילים הרבה סוכר, למרות שמתוך הסוכרים, סוכר פירות הוא הטוב ביותר אבל עדיין משמין).

יתר 25% אפשר לאכול הכול! שומנים, פחמימות וחלבונים, אלא שאלה לא יעברו את ה-25% בצלחת.

א – איך לאכול?

יש לשבת ליד השולחן בצורה מסודרת וערוכה, לערוך את השולחן לאכילה, לא לאכול בעמידה, או לאכול פלאפל בדרך, או ליד המחשב. יש לשבת בנחת ליד השולחן, לאכול בנחת, ללעוס היטב.

כ – כמה לאכול?

עכשיו כמה לאכול? אומר הרמב"ם, הכמויות: ביקש שאצייר שני עגולים - האחד גדול והשני בגודל בינוני: תצבעי את העיגול הבינוני, ושימי אותו על העיגול הלבן הגדול. נותר רווח גדול בין העיגול הגדול, לבין העיגול הבינוני המלא בצבע. עכשיו תראי, כמה חשובה הכמות שאת שמה בצלחת בינונית והיא מלאה, בעוד שבצלחת גדולה מלאה היה הרבה יותר אוכל, ועדיף להשתמש בצלחת בינונית ולמלא אותה מאשר למלא צלחת גדולה מלאה. כך תורידי גם בכמויות של האוכל.בנוסף לכך הפנה את תשומת ליבי ל"ברכת המזון" בפסקה אחת כתוב: "מה שאכלנו יהיה לשבעה, ומה ששתינו יהיה לרפואה, ומה שהותרנו יהיה לברכה, כדכתיב: וייתן לפניהם ויאכלו ויותירו כדבר אדוני".

הכוונה פה הייתה להותיר בצלחת ולא לסיים את כל המזון שנמצא על הצלחת. את זה לא מחזירים למקרר, את זה זורקים לפח, לחתולים ולנוברים האחרים.

ל – למה / למה לאכול?

פה נשאלתי למה אני אוכלת: האם את אוכלת כדי לתחזק את הגוף הפיסי שלך? או אולי את אוכלת בגלל הכעסים שלך? האם בגלל חוסר האהבה שהייתה לך בילדות? האם את אוכלת על שברון לב? האם בגלל צער, פחד, שעמום? בגלל מה את אוכלת? עלייך לבדוק את זה בעצמך בתוכך. לאחר שבדקת בתוך עצמך למה את אוכלת או בשביל מה, אז את כבר בחצי הדרך להיפטר מעודפי שומן.

אחת הדרכים היעילים להיפטר מאכילת היתר היא על ידי סליחה ומחילה.

אחרי התיקשור הזה הייתי מוקסמת, ומלאת התרגשות על גודל האנרגיות של האותיות והמילים בשפה העברית, שאין לה אח ורע בשום שפה בעולם.

איך מילה כמו מאכל בעלת 4 אותיות יכולה להיות בעלת משמעות ואנרגיה היכולה לאזן את האדם באשר הוא. אין זו סתם מילה. מילה יש לה משמעות רבת עוצמה, בפרט במילה זו שמציינת את האיזון והשלמות – הגימטרייה של המילה מאכל מכילה בתוכה את השלמות, המספר עשר, הכל! מ = 40 = 4, א = 1, כ = 20 = 2, ל = 30 = 3, סך כל נחבר את כל המספרים החד ספרתיים של המילה מאכל = 10 = 1, אחד אדוני אלוהינו, אדוני אחד. הכל בא מיתברך שמו, הקדוש ברוך הוא.

אז התחלתי לאכול לפי הנוסחה הזו שתיקשר לי הרמב"ם וכך השלתי מעלי 40 ק"ג. היום אני שוקלת כ- 130 ק"ג, ועדיין ממשיכה לעבוד על פי הנוסחה של הרמב"ם זצ"ל.

ושיהיה לכולם בריאות, הרזיה קלה, נעימה.
בהצלחה !!!
.


.


.